Overslaan en naar de inhoud gaan

Change of Plans (2023)

Change of Plans

Change of Plans wordt een voorstelling waarin het idee van veranderlijkheid wordt beproefd, gedanst, gespeeld en bezworen. Op uitnodiging van Platform-K werkt Femke Gyselinck (Choreograaf bij GRIP ensemble) voor Change of Plans samen met dansers Zanne Boon en Oskar Stalpaert.

De titel van de voorstelling verwijst naar een strofe uit My Future, een song van Billie Eilish waarin ze reflecteert over het verleden en hoopvol uitkijkt naar wat de toekomst in petto heeft. Ze beschrijft hoe ze zichzelf in haar verbeelding ziet transformeren. In Change of Plans wordt het idee van veranderlijkheid – en het gevoel dat ermee gepaard gaat – toegepast op bewegingstaal. Wat wanneer je rechterarm het overneemt van je linkerbeen? Hoe verander je een “dansplan” en hoe wijzig je het plan van de andere? En wat wanneer iemand jouw plan wil wijzigen?

Femke nodigde niet Billie Eilish uit maar muzikanten Hendrik Lasure (piano, keyboard) en Adia Van Heerentals (sax). Zij componeren nieuwe muziek voor de voorstelling. Ze creëren een live soundtrack die een afwisselend voortstuwende en meezoekende rol opneemt. Op het snijpunt tussen jazz en pop, genres die ze beiden in de vingers hebben. Change of Plans is voor Femke en Hendrik een tweede samenwerking op scène, na Moving Ballads in 2020.

Aslı Çiçek, met wie Femke in 2022 al werkte aan Letters 2 Dance, tekent voor de scenografie. De kostuums voor Change of Plans worden ontworpen door Nel Maertens & Veronika Vimpelova.

 

  • (c) Ans Van Gasse
  • (c) Ans Van Gasse
  • (c) Ans Van Gasse
  • (c) Ans Van Gasse
  • (c) Ans Van Gasse
  • (c) Robbrecht Desmet

credits

PREMIÈRE 06-08 april 2023, VIERNULVIER (Gent, BE)
CHOREOGRAFIE: Femke Gyselinck
PERFORMERS: Zanne Boon, Femke Gyselinck, Hendrik Lasure, Oskar Stalpaert, Adia Van Heerentals
MUZIEK: Hendrik Lasure (compositie, piano, keys), Adia Van Heerentals (compositie, sax)
SCENOGRAFIE: Aslı Çiçek
KOSTUUMS: Nel Maertens, Veronika Vimpelova
LICHTONTWERP: Elke Verachtert
GELUID: Milan Van Doren
PRODUCTIE: Platform K, GRIP
COPRODUCTIE: VIERNULVIER (Gent, BE), kunstencentrum nona (Mechelen, BE), KAAP (Brugge/Oostende, BE), STUK (Leuven, BE), Perpodium
MET DE STEUN VAN: de Vlaamse Overheid, Tax Shelter Maatregel van de Belgische Federale Overheid, Cronos Invest, Nationale Loterij

Speellijst

06.04.2023.                           Kunstencentrum VIERNULVIER 
                                               Gent (BE)
                                               première

07.04.2023                            Kunstencentrum VIERNULVIER
                                               Gent (BE)

08.04.2023                             Kunstencentrum VIERNULVIER
                                                Gent (BE)

13.04.2023                             Kunstencentrum nona
                                                Mechelen (BE)

14.04.2023                             Kunstencentrum nona
                                                Mechelen (BE)
                                                festival GET A GRIP

26.05.2023                             cc De Werft
                                               Geel